ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ماموت

از آنجاییکه در این مقاله به بررسی ساندویچ پانل ماموت پرداخته می شود، به توضیحاتی در خصوص این مواد و مصالح ساختمانی می پردازیم.

همان طور که واضح است، سازه های محکم و ایمن در ابتدا نیازمند یک کارفرمای خبره هستند، تا بتواند پروژه را در کمترین زمان ممکن با بهترین مصالح ساختمانی آماده سازی کند.

وجود مرغوب ترین مصالح در ساخت سازه های صنعتی از اساسی ترین فاکتورها در دوام و استحکام ساختمان هاست.

 

ساندویچ پانل چیست؟

ابزاری که برای پوشش سقف یا دیواره سازه ها به کار می برند را ساندویچ پانل می گویند. از این رو به طور کلی دارای دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می باشد.

ساندویچ پانل ها به صورت دو ورق فلزی و یک لایه میانی، در ابعاد مختلف اما استاندارد ساخته می شوند.

تمامی ساندویچ پانل ها معمولا از مواد پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه ساخته شده اند.

با توجه به میزان مواد بکار رفته در ساندویچ پانل ماموت کیفیت و مرغوبیت آن متغیر خواهد بود و در قیمت ساندویچ پانل نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی-ساندویچ پانل دیواری-ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت چیست؟

ساندویچ پانل یکی از مرغوب ترین و محکم ترین مصالحی است که با اطمینان می توانید آن ها را در ساخت سازه ها و ساختمان ها بکار ببرید.

ساندویچ پانل ماموت متشکل از سه لایه است. دو لایه محافظ پشت و رو است و یک لایه به عنوان هسته میانی در جهت عایق بودن دارد.

دو لایه محافظ از ورق هایی با جنس گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک تولید می شوند. لازم به ذکر است که بدانید برای داشتن کیفیت مرغوب به لایه میانی فوم پلی یورتان تزریق می کنند.

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل ماموت چیست؟

 

ضخامت ساندویچ پانل ماموت از ۳ تا ۱۲ سانتی متر در سه لایه اصلی تولید می شود. که طول و ضخامت آن ها بر اساس سفارش مشتری و ابعاد سازه ساخته می شود. 

یکی از خصوصیات مهم در ساندویچ پانل ماموت این است که از دو لایه چسب مخصوص برای اتصال لایه های بیرونی به لایه عایق استفاده می کنند. همچنین فوم پلی یورتان داخلی با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر مترمربع تزریق می شود.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی-ساندویچ پانل دیواری-ساندویچ پانل دست دوم

 

تمامی لایه هایی که دارای پوشش فلزی هستند باید در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم باشد و استحکام بالایی داشته باشند. به همین منظور از عنصر آلومینیوم درجهت مقاومت در برابر خوردگی و خواص ضد سایش ورق استفاده می شود.

تمامی ورق هایی که در تولید ساندویچ پانل ماموت استفاده می شوند، پیش رنگ شده هستند که در فرآیند کویل کوتینگ رنگ شده اند.

همچنین گستره طیف رنگی مختلفی دارند و به مشتریان اجازه انتخاب در رنگ های مختلف را می دهند.

توجه داشته باشید که ضخامت رنگ رزین پلی استر کوره ای ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی است ولی رنگ پرایمر کوره ای داخلی دارای ضخامت ۷ میکرون می باشد.

در مقاله بعدی به توضیحاتی در خصوص انواع ساندویچ پانل و هم چنین قیمت ساندویچ پانل می پردازیم.