ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی-قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی

امروزه از مصالح محکم و عایق بندی شده، برای ساخت و سازهای صنعتی یا ساختمان های شهری استفاده می کنند. ساندویچ پانل از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است که محبوبیت زیادی در بین مدیران پروژه دارد.

ساندویچ پانل سقفی از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

ساندویچ پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۱۲ سانتی متر با چند لایه تشکیل شده است و بین هر لایه تشکیل شده را با فوم تزریق می کنند.

در ساندویچ پانل سقفی ورقه های بکار برده شده از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک هستند و در لایه میانی آن ها، فوم پلی اورتان تزریق می کنند. در نهایت ساندویچ پانل سقفی به صورت ورقه های یک رو یا دو رو تولید می شوند.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی-قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی در کجاها کاربرد دارد؟

• پوشش سقف ساختمان ها و هم چنین منازل ویلایی
• پوشش سقف سوله های صنعتی و انبارها
• پوشش سقف  کانتینرها
• پوشش سقف کانکس های ثابت و متحرک
• پوشش سقف سیلو
• پوشش سقف مجموعه های ورزشی

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی معمولا به صورت دو طرف ورق، یک رو ورق و یک رو فویل، یک سمت ورق و یک سمت نایلون، یک سمت ورق و یک سمت کاغذ تولید می شوند.

ساندویچ پانل های تولید شده دارای عرض استاندارد ۱.۰۸ متر است که ۷ سانتی متر آن برای اورلپ است.

اورلپ به قسمت همپوشانی با پانل های کناری می گویند.

ورقه های ساندویچ پانل سقفی به صورت سینوسی یا کرکره ای، شادولاین، طرح ذوزنقه ای و طرح سفال تولید می شود. با توجه به نوع کاربری، ساندویچ پانل ها از ضخامت های متفاوتی تولید می شوند.

تمامی ساندویچ پانل های سقفی در برابر رشد گیاهان و قارچ ها مقاوم هستند و از ضریب هدایتی حرارتی پایینی برخوردار هستند.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی-قیمت ساندویچ پانل

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که در بین لایه درونی و بیرونی، یک لایه عایق قرار دارد که بسته به جنس عایق استفاده شده ویژگی های آن ها نیز متفاوت می شود.

ورقه های تشکیل دهنده ساندویچ پانل سقفی با وجود حجم کمی که دارند، از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل استحکام بالای آن ها استفاده از آن ها در ساخت و ساز های صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.
معمولا اکثر ساندویچ پانل های سقفی عایق صدا، حرارت، سرما هستند. امروزه عایق بودن مصالح ساختمانی یک مزیت بزرگ در ایمنی و پایداری سازه ها به شمار می آید.

معمولا بسیاری از مصالح مورد استفاده، در گذر زمان تغییر شکل می دهند یا دچار فرسایش می شود این فرسایش نتیجه واکنش نشان دادن مواد شیمیایی با مصالح است، اما ساندویچ پانل های سقفی در گذر زمان مقاوم هستند.

مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی ساندویچ پانل ها موجب شده است تا ابعاد آن ها هیچ گونه تغییری نکند.
وزن سبک و نصب آسان ساندویچ پانل ها حمل و نقل را راحت تر کرده است.

نصب و اجرای ساندویچ پانل به صورت آسان و سریع سبب شده است تا پیشرفت پروژه سریع تر و هزینه های کاهش پیدا کند. معمولا مصالح ساختمانی وزن سنگینی دارند و به راحتی قابل جا‌ به جایی نیستند.

ساندویچ پانل سقفی به دلیل اینکه به عنوان سقف بر روی سازه ها قرار می گیرد باید عایق رطوبت باشد تا در برابر تغییر آب و هوا مقاوم باشد.

قیمت ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟

ساندویچ پانل ها به صورت متر مربع به فروش می رسند و قیمت برآورد شده و توسط کارخانه های تولیدی اعلام می شود. کارفرمایان پروژه ها معمولا در متراژ بالا ساندویچ پانل سقفی را خریداری می کنند از این رو برآورد قیمت ها برای خرید برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل نوسانات بازار، قیمت ثابت و دقیقی برای ساندویچ پانل های سقفی در دسترس نیست، برای اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل با دفاتر فروش شرکت کارن پنل تماس حاصل فرمایید.