ساندویچ پانل-تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری

ساندویچ پانل را می توان نوعی مصالح از پیش ساخته شده معرفی کرد که دارای چند لایه با ضخامت های مختلف می باشد. لایه های اطراف در این محصول مقاوم بوده و لایه میانی از انعطاف بیشتری برخوردار است. انواع مختلفی را می توان برای ساندویچ پانل معرفی کرد که نوع دیواری و سقفی از کاربردهای بیشتری برخوردار می باشند. هر کدام از این پانل ها دارای کاربردهای متنوعی می باشند. در ادامه به تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری می پردازیم.

به عنوان مثال ساندویچ پانل سقفی برای ساخت و ساز سقف سالن های صنعتی و سوله های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد در صورتی که ساندویچ پانل دیواری اغلب برای ساخت دیوارهای سوله مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت هر کدام از این پانل ها نیز بر حسب شرایط مختلف متفاوت می باشد.

هم چنین قیمت ساندویچ پانل در برابر مصالح سنتی دارای هزینه مناسب تری می باشد و در طولانی مدت نیز کارکرد و طول عمر بالایی خواهد داشت.

ساندویچ پانل و انواع مختلف آن

مصالح مختلفی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام ویژگی های خاصی به همراه دارند. از مهم ترین آن ها می توان به ساندویچ پانل اشاره کرد که نوعی دیوار و سقف از پیش ساخته شده محسوب می شود. این محصول از چندین لایه تشکیل شده است.

مواد پلیمری هسته داخلی ساندویچ پنل را تشکیل می دهند. سبک و مقاوم بودن از مهم ترین مزیت های این محصول پرکاربرد محسوب می شوند.

همان طور که اشاره شد برخی از لایه های این دیوار با پوششی از فولاد تهیه می شوند که این فولاد از ورق هایی مانند آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک می باشد. این دیوار دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

ساندویچ پانل-تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری

خصوصیات مهم ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یا پنل از مهم ترین ویژگی های ساختاری و کاربردی برخوردار است که باعث متمایز شدن آن با دیگر محصولات شده است. در برابر برودت و همچنین حرارت این محصول کاملاً مقاوم می باشد. جزء عایق های صوتی شناخته می شود و برای ایمن سازی ساختمان ها در برابر حوادثی همچون زلزله و آتش سوزی این دیوار بهترین و مناسب ترین گزینه محسوب می شود.

این محصول علاوه بر سازگاری با طبیعت دارای انعطاف بسیار بالایی نیز می باشد. ساخت و ساز با این نوع ساندویچ پانل با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. قیمت مناسب نیز از دیگر ویژگی های آن محسوب می شود. شستشوی ساندویچ پنل نیز بسیار سریع و راحت صورت می گیرد.

انواع ساندویچ پانل و ویژگی های آن ها

ساندویچ پانل دارای انواع مختلفی است که از رایج ترین آن ها می توان به نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی اشاره کرد. برای تولید دیوارهای از پیش ساخته می توان از نوع دیواری این محصول استفاده نمود.

کاربرد بالای این نوع ساندویچ پنل باعث شده که در سردخانه و انبارهای مختلف از آن استفاده شود. در کنار این نوع محصول می توان به نوع سقفی برای ساخت سقف های از پیش ساخته در سالن و سوله ها اشاره کرد. سه گام و پنج گام از انواع مدل این نوع محصول می باشند. در اغلب ساختمان های صنعتی و سوله های مختلف ورزشی از ساندویچ پنل سقفی استفاده می شود.

تفاوت میان انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل تهران که در بخش های قبلی به آن ها اشاره شد در چند مورد با یکدیگر در تفاوت هستند که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری در مسائل گوناگونی می باشد. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

ساندویچ پانل سقفی به نسبت ساندویچ پانل دیواری دارای گام های بلندتری می باشد. زیرا در قسمت سقف سازه میزان استحکام و مقاومت در برابر باد و باران و وزن سنگین مسئله ای اساسی تر است.

نحوه ی اجرای ساندویچ پانل به صورت سقفی و دیواری متفاوت از یکدیگر می باشد و در واقع می توان به روش های مختلفی برای نصب اقدام کرد.

برای مثال از انواع مختلف آن می توان به ساندویچ پانل پیچ مخفی، نر و مادگی و… اشاره کرد.

تنوع در طراحی و ساخت و هم چنین استفاده از مواد عایق میانی نیز می تواند به عنوان تفاوت در هر نوع ساندویچ پانل به شمار رود.

نوع ورقه های استفاده شده و عایق، میزان دانسیته، ضخامت لایه ها همگی از فاکتورهایی هستند که در ویژگی های مفاوت ساندویچ پانل ها دخیل اند و به دنبال آن قیمت ساندویچ پانل نیز متاثر از این عوامل و تفاوت ها خواهد بود.

ساندویچ پانل-تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.