ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

در جوامع امروزی اکثر مهندسان و پیمانکاران در تلاش اند تا از مصالح مستحکم و عایق بندی شده، برای ساخت و سازهای صنعتی یا ساختمان های شهری استفاده  کنند. ساندویچ پانل از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است که محبوبیت زیادی در بین مدیران پروژه دارد. از این رو می توانید قیمت ساندویچ پانل سقفی تهران، ساندویچ پانل سقفی مشهد و ساندویچ پانل سقفی شیراز را از مشاوران دریافت نمایید.

همانطور که در مطلب مربوط به ساندویچ پانل اشاره کردیم، ساندویچ پانل جزو با ارزش ترین مصالح ساختمانی شناخته شده است. مصالح سنتی امروزه جایگاه خود را به ساندویچ پانل ها داده اند.

اما به طور کل می توان گفت که ساندویچ پانل در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری در بازار طراحی و تولید می شود. هر یک از آنها ویژگی های خاص به خود را دارند و شامل انواع مختلفی می شوند.

در مقاله ای به طور جداگانه به مزایای ساندویچ پانل سقفی و مزایای ساندویچ پانل دیواری می پردازیم.

در این مقاله به طور جداگانه به بررسی ساندویچ پانل سقفی می پردازیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ساندویچ پانل دیواری و مشاهده عکس پانل دیواری به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

ساندویچ پانل سقفی با ضخامت ۲ الی ۱۰ سانتی متر از ۳ لایه تشکیل شده است. ۲ ورق به عنوان روکش و ۱ هسته میانی که از (فوم یا عایق) تشکیل شده  و فضای بین ورقها را پر میکند.

در ساندویچ پانل سقفی ورقه های بکار برده شده از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک هستند وعموماً در لایه میانی آن ها، فوم پلی یورتان تزریق می کنند. در نهایت ساندویچ پانل سقفی به صورت  ۱ رو یا ۲ رو با ورق های ذکر شده تولید می شود.

شرکت کارن پنل از ورقه های گالوانیزه  و آلومینیوم برای ساخت ساندویچ پانل ها استفاده می کند که از مرغوبیت مناسبی برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که بدانید ورقه های آلوزینک از مواد وارداتی چینی می باشند و نسبت به ورقه های آلومینیوم و گالوانیزه دارای درجه کیفیت پایین تری می باشند.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

• پوشش سقف ساختمان ها و هم چنین منازل ویلایی
• پوشش سقف سوله های صنعتی و انبارها
• پوشش سقف  کانتینرها
• پوشش سقف کانکس های ثابت و متحرک
• پوشش سقف سیلو
• پوشش سقف مجموعه های ورزشی

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی معمولا به صورت دو طرف ورق، یک رو ورق و یک رو فویل، یک سمت ورق و یک سمت نایلون، یک سمت ورق و یک سمت کاغذ تولید می شوند.

اندازه ساندویچ پانل تولید شده دارای عرض استاندارد ۱.۰۸ متر است که ۷ سانتی متر آن برای اورلپ است. (اورلپ به قسمت همپوشانی با پانل های کناری می گویند.)

ورقه های ساندویچ پانل سقفی به صورت سینوسی یا کرکره ای، شادولاین، و طرح ذوزنقه ای  تولید می شود. با توجه به نوع کاربری، ساندویچ پانل ها از ضخامت های متفاوتی تولید می شوند.

تمامی ساندویچ پانل های سقفی در برابر رشد گیاهان و قارچ ها مقاوم هستند و از ضریب هدایتی حرارتی پایینی برخوردار هستند.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

مزایای ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که در بین لایه درونی و بیرونی، یک لایه عایق قرار دارد که بسته به جنس عایق استفاده شده ویژگی های آن ها نیز متفاوت می شود.

ورقه های تشکیل دهنده ساندویچ پانل سقفی با وجود حجم کمی که دارند، از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل استحکام بالا، این پانلها در ساخت و ساز های صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند.
معمولا اکثر ساندویچ پانل های سقفی عایق صدا، حرارت، سرما هستند. امروزه عایق بودن مصالح ساختمانی یک مزیت بزرگ در ایمنی و پایداری سازه ها به شمار می آید.

معمولا بسیاری از مصالح مورد استفاده، در گذر زمان تغییر شکل می دهند یا دچار فرسایش می شود این فرسایش نتیجه واکنش نشان دادن مواد شیمیایی با مصالح است، اما ساندویچ پانل های سقفی در گذر زمان مقاوم هستند.

مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی ساندویچ پانل ها موجب شده است تا ابعاد آن ها هیچ گونه تغییری نکند.
وزن سبک ساندویچ پانل ها حمل و نقل آنها را راحت تر کرده است و نصب آسان این پانلها در سرعت اجرا، نقش مستقیم دارد. 

نصب و اجرای ساندویچ پانل به صورت آسان و سریع سبب شده است تا پیشرفت پروژه سریع تر صورت پذیرد و هزینه های جانبی مقدار چشمگیری کاهش پیدا کند. معمولا مصالح ساختمانی وزن سنگینی دارند و به راحتی قابل جا‌ به جایی نیستند.

ساندویچ پانل سقفی به دلیل اینکه به عنوان سقف بر روی سازه ها قرار می گیرد باید عایق رطوبت باشد تا در برابر تغییر آب و هوا مقاوم باشد.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی دست دوم

نوع دیگری از ساندویچ پانل ها، ساندویچ پانل دست دوم می باشد که افرادی برای منظورهای خاص این مصالح را خریداری نموده اند و حال اقدام به فروش مجدد آن کرده اند. در نتیجه قیمت ساندویچ پانل سقفی دست دوم نسبت به ساندویچ پانل سقفی نو پایین تر می باشد.

اما لازم به ذکر است که قیمت پایین نمی تواند تضمین کننده ی کیفیت بالا باشد. به خصوص اگر ساندویچ پانل ها به صورت غیر تخصصی نصب و تاجرا شده باشند، در نتیجه آسیب هایی به ساندویچ پانل وارد می شود که کاربری آن را مختل می نماید و نمی توان کیفیت مناسبی را در اختیار داشت.

برای اطلاعات بیشتر مطلب ساندویچ پانل دست دوم را مطالعه نمایید.

 

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

 

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل ها به صورت متر مربع به فروش می رسند و قیمت برآورد شده و توسط کارخانه های تولیدی اعلام می شود. کارفرمایان پروژه ها معمولا در متراژ بالا ساندویچ پانل سقفی را خریداری می کنند از این رو برآورد قیمت ها برای خرید برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساندویچ پانل دارای انواع متفاوتی می باشد که بنا به انتخاب شما در خصوص هر یک از آنها می توان قیمت های متفاوتی را در اختیار داشت. برای مثال قیمت ساندویچ پانل اتاق تمیز با قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای و یا دیگر انواع آن متفاوت می باشد.

لیست قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفینوع عایقضخامت عایقنوع ورقضخامت ورقدانسیته
۱پلی یورتان۴ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۴۰±۲
۲پلی یورتان۵ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۴۰±۲
۳پلی یورتان۶ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۴۰±۲
۴پلی یورتان۸ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۴۰±۲
۵پشم سنگ۵ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۱۰۰
۶پشم سنگ۷٫۵ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۱۰۰
۷پشم سنگ۱۰ سانتیگالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک۰٫۵ ۰٫۵۱۰۰
  • برای اطلاع از قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی با ما در ارتباط باشید.
  • نکته: تمامی انواع ساندویچ پانل های استاندارد تولید شده، در عرض ۱ متر و طول دلخواه طراحی می شوند.

به دلیل نوسانات بازار، قیمت ثابت و دقیقی برای ساندویچ پانل های سقفی در دسترس نیست، برای اطلاع از آخرین لیست قیمت ساندویچ پانل متر مربع  و هم چنین قیمت ساندویچ پانل ۱۰ سانتی، با دفتر مرکزی شرکت کارن پانل، باشماره ۷۲۴۵۴-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

هم چنین شما می توانید برای خرید اینترنتی ساندویچ پانل از طریق سایت کارن پنل اقدام نمایید و از مشاوره ی کارشناسان بهره مند شوید.

ساندویچ پانل سقفی

سوالات متدوال در خصوص ساندویچ پانل سقفی

۱-قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی تهران چقدر ست؟

قیمت ساندویچ پانل سقفی با توجه به مصالح استفاده شده در روند تولید متفاوت خواهد بود. از این رو استفاده از عایق پلی یورتان یا پلی استایرن و هم چنین لایه های آلومینیومی و یا گالوانیزه در قیمت گذاری و نحوه کارکرد آنها تاثیر گذار خواهد بود. برای اطلاع از قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل تهران با مشاورین کارن پنل در ارتباط باشید.

۲-آیا قیمت ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان با پانل سقفی pvc متفاوت است؟

ساندویچ پانل ها در انواع مختلفی در بازار عرضه می شوند. از مهم ترین آنها می توان به ساندویچ پانلی اشاره کرد که عایق میانی آن از جنس پلی یورتان می باشد. پانل سقفی pvc جنسی متفاوت عایق پلی یورتان یا پلی استایرن دارد که هر یک درجه مقاومت آنها در برابر حرارت و صوت متفاوت از دیگری است. از این رو قیمت ساندویچ پانل سقفی با توجه به انواع عایق های استفاده شده از دیگر نوع آن تفاوت دارد.

۳-ساندویچ پانل سقفی شیراز را از کجا تهیه کنیم؟

شرکت های تولیدی بسیاری وجود دارند که به ارائه ساندویچ پانل در شهرهای مختلف می پردازند. تیم متخصص کارن پنل نیز با سال ها تجربه به ارائه انواع با کیفیت ترین ساندویچ پانل عای سقفی و دیواری می پردازند. با توجه به درخواست مشتری امکان ارسال در تهران و شهرسشتان نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران کارن از طریق شماره ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در تماس باشید.

۴-آیا ساندویچ پانل سقفی دست دوم کیفیت مناسب و مطلوبی دارد؟

در برخی از شرایط مشتریان تصمیم به استفاده از نوع دست دوم ساندویچ پانل ها می گیرند. در خرید ساندویچ پانل دست دوم می بایست کارشناس متخصص آن را بررسی کرده زیرا در صورت هرگونه نقص در ساندویچ پانل سبب کاهش طول عمر و هم چنین آسیب به سازه شما خواهد شد.

5/5 (10 Reviews)