ساندویچ پانل-فلاشینگ چیست؟

به طور کلی به ورق هایی که در پوشش درز بین ساندویچ پانل استفاده می شود، فلاشینگ گفته شده که لازم است بدانید انواع فلاشینگ از نظر کاربرد متفاوت می باشد.

توجه داشته باشید مهمترین کاربرد این ورق ها پوشاندن ساندویچ پانل سقفی شیروانی پشت بام و قرنیز پنجره است که جهت مانع شدن از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان، جلوگیری از ورود گرد و خاک به فضای داخلی و زیباسازی این ورق ها مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود اینکه برای مکان های خاص ابعاد و اندازه های مختلف از این ورق ها نیاز است طبیعتا لازم است که امکان ساخت آن در اندازه های مختلف وجود داشته باشد.

فلاشینگ ساندویچ پانل

با توجه به اینکه از انواع فلاشینگ جهت آب بندی و زیباسازی ساختمان استفاده می‌ شود طبیعتا مشاهده می شود که این ورق ها دارای نمونه های متنوعی هستند.

در این بین فلاشینگ ساندویچ پانل یکی از انواع آن است که برای آب بند

ی و زیباسازی ساختمان استفاده شده و در پوشش سقف های شیروانی و پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود این نوع فلاشینگ به فلاشینگ نما هم معروف است.

توجه داشته باشید این فلاشینگ ها به گونه های متنوعی از ورقه‌ های سیاه، ورق های روغنی و ورق های گالوانیزه تولید شده که دارای ضخامت های متنوعی است. باید بدانیم فلاشینگ ساندویچ پانل یکی از کاربردی ترین فلاشینگ ها برای پوشش در ساختمان بوده که البته این فلاشینگ ها برای لبه پنجره ها نیز قابل استفاده است.

انواع مختلف فلاشینگ از لحاظ مصرف نیز شامل فلاشینگ نمای سفارشی، فلاشینگ زاویه ‌دار، فلاشینگ سینه کفتری هلال داخل، سینه کفتری هلال بیرون، فلاشینگ مورد استفاده تاج، فلاشینگ مورد استفاده زیر تاج، فلاشینگ نمای شیروانی، فلاشینگ مورد استفاده پنجره و فلاشینگ پشت بام می شود.

ساندویچ پانل-فلاشینگ چیست؟

نصب فلاشینگ نما

نحوه کاربرد و نصب فلاشینگ ساندویچ پانل یا فلاشینگ نما به گونه ای است که نیاز به پروفایل های مختلف از جنس ورق ساندویچ پانل دارد. باید بدانید انواع فلاشینگ از جمله فلاشینگ ساندویچ پانل سقفی علاوه بر اینکه در آب بندی سقف کاربرد دارد برای زیباسازی سقف های شیروانی نیز از آن استفاده می‌شود.

یکی از انواع فلاشینگ از لحاظ نما همانطور که ذکر شد فلاشینگ هلالی است که شکل هلالی دارد و مانند گچبری زیبایی چشم نوازی به سقف های شیروانی می دهد و این امر موجب شده است طرفداران زیادی داشته باشد.

فلاشینگ نمای پله پله، از دیگر انواع این ورق ها است که به شکل ۲ یا ۳ پله با ضخامت به ابعاد دلخواه قابل تولید می باشد و اما فلاشینگ نوع رومی که به آن فلاشینگ نمای آینه نیز گفته می ‌شود برای پوشش سقف های شیروانی استفاده شده و امکان تولید آن در ابعاد و ضخامت های مختلف وجود دارد.

ساندویچ پانل-فلاشینگ چیست؟

مزایای استفاده از انواع فلاشینگ

با وجود اینکه گفته شد فلاشینگ پوشش فلزی است که بر روی دیوارهای سطح خارجی استفاده می‌ شود و طبیعتا استفاده از آن مزایای زیادی به همراه دارد. توجه داشته باشید همانطور که گفته شد جزئیات فلاشینگ بام و دیگر انواع آن با یکدیگر متفاوت بوده به طوری که امکان ساخت آن در ابعاد و اندازه های دلخواه مشتری وجود دارد که یکی از مزایای این قطعه های فلزی به شمار می رود.

همچنین توجه داشته باشید استفاده از انواع فلاشینگ همانطور که گفته شد موجب پنهان شدن خرپا شیروانی شده که در نهایت زیبایی نما را به همراه دارد. در هنگام وزش باد این فلاشینگ ها موجب جلوگیری از خرابی و کنده شدن ورق های شیروانی می شود و اما آخرین مزیت آن جلوگیری از نفوذ آب و آب بندی سقف های شیروانی است.

ساندویچ پانل-فلاشینگ چیست؟

قیمت انواع فلاشینگ سقف

در خصوص قیمت انواع فلاشینگ روی دیوار باید توجه داشته باشید که امروزه شرکت های متعددی اقدام به ارائه انواع مختلف آن نموده اند و شما می توانید از هر کدام از این شرکت ‌ها اقدام به خرید محصول کنید.

توجه داشته باشید با وجود اینکه مشخصات انواع فلاشینگ متنوع است، طبیعتا قیمت ارائه شده برای هر کدام از آنها نیز تفاوت هایی دارد. از طرفی ابعاد و اندازه فلاشینگ و نوع ورق استفاده شده در ساخت این پنل ها از جمله موارد تاثیرگذار در قیمت این محصول می باشد.

نکات مهم در نصب فلاشینگ

در خصوص نصب فلاشینگ باید توجه داشته باشید سطحی از دیوار که قرار است ورق بر روی آن قرار گیرد باید به وسیله ملات سیمان صاف و محکم گردد. همچنین محلی که قرار است این فلاشینگ ها نصب شود، اگر محل باد خیزی است باید از قوطی یا نبشی جهت زیر سازی آن استفاده شود که با این امر می‌ توان فلاشینگ را به نبشی پیچ یا پرو کرد.

سطح استفاده شده فلاشینگ باید کمی شیب به داخل داشته باشد که با این وجود آب باران یا برف بر سطح خارجی دیواره نما نفوذ نمی کند. همچنین برای کارکرد بهتر این ورق ها لازم است که محل اتصال قطعات این پنل ها توسط چسب آب بندی، بتن و یا رنگ آب بندی شود و لبه خارجی فلاشینگ ها باید به اندازه ۳ تا ۵ سانتیمتر باید از دیوار فاصله داشته باشد تا در هنگام بارندگی قطر فلاشینت آب بر روی سطح فلاشینگ نفوذ نکند.

برای دریافت مشاوره در خصوص جزئیات نصب و اجرای انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می توانید با مشاورین کارن پنل از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و بهترین خدمات و محصولات را در خصوص ساندویچ پانل تهران دریافت نمایید.

ساندویچ پانل-فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ چیست؟

به طور کلی به ورق هایی که در پوشش درز بین ساندویچ پانل استفاده می شود، فلاشینگ گفته شده می شود.

کاربرد فلاشینگ چیست؟

مهمترین کاربرد این ورق ها پوشاندن ساندویچ پانل سقفی شیروانی پشت بام و قرنیز پنجره است که جهت مانع شدن از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان، جلوگیری از ورود گرد و خاک به فضای داخلی و زیباسازی این ورق ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه فلاشینگ سقف چقدر است؟

در خصوص قیمت انواع فلاشینگ روی دیوار باید توجه داشته باشید که امروزه شرکت های متعددی اقدام به ارائه انواع مختلف آن نموده اند و شما می توانید از هر کدام از این شرکت ‌ها اقدام به خرید محصول کنید.
ابعاد و اندازه فلاشینگ و نوع ورق استفاده شده در ساخت این پنل ها از جمله موارد تاثیرگذار در قیمت این محصول می باشد.

استفاده از انواع فلاشینگ چه مزایایی دارد؟

استفاده از انواع فلاشینگ موجب پنهان شدن خرپا شیروانی شده که در نهایت زیبایی نما را به همراه دارد. در هنگام وزش باد این فلاشینگ ها موجب جلوگیری از خرابی و کنده شدن ورق های شیروانی می شود و همچنین جلوگیری از نفوذ آب و آب بندی سقف های شیروانی است دیگر مزایای آن است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.