ساندویچ پانل-لوازم نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که از نظر نحوه اتصال به یکدیگر، نوع خم ورق، ضخامت و … با هم فرق دارند. از طریق روش های مختلفی می توان نصب ساندویچ پانل را انجام داد. هر یک از طریقه اتصال این ساندویچ پانل ها دارای ابزاری مجزا نیز می باشند. اما به طور کلی می توان ساندویچ پانل ها را در انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری مشاهده کرد که هر یک کاربرد خاص خود را دارند و هم چنین نحوه نصب و اتصال آنها نیز متفاوت از یکدیگر می باشد.

نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دارای انواع مختلفی است. نصب ساندویچ پانل را معمولا با لوازم و روش های مختلفی انجام می دهند. برخی از این روش با استفاده از لوازمی مانند پیچ واشر دار و در بعضی دیگر به کمک تکنیک هایی که به پیچ نیاز ندارد، نصب ساندویچ پانل صورت می گیرد.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به استراکچر یا ابعادی که آن پروژه دارد، می توان روش های نصب را جایگزین یکدیگر کرد. آموزش نصب پانل دیواری و آموزش نصب پانل سقفی را به کمک فیلم های آموزشی می توان انجام داد. اجرا و نصب ساندویچ پانل با روش های مختلفی انجام می شود. در این مقاله به بررسی برخی از روش های متداول نصب ساندویچ پانل می پردازیم.

ساندویچ پانل-لوازم نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی

اجرای ساندویچ پانل دیواری

یکی از نمونه های رایج نصب ساندویچ پانل، نوع ساندویچ پانل دیواری است. در این نوع که دو طرف آن از ورق فلزی تشکیل شده و معمولا از جنس آلومینیوم، گالوانیزه یا آلوزینک می باشد. در سردخانه ها یک سمت آن به داخل بوده و از جنس ورق استیل است. این نوع ساندویچ نیز روش های نصب مختلفی دارد.

به کار بردن نبشی و ناودانی آهنی از روش های اصلی برای انجام دادن ساندویچ پانل دیواری است. در این روش اسکلت در سمت دیواره ها با نبشی هایی که دارای زاویه ۹۰ و ضخامت زیاد هستند، نصب شده و به شکل یک قاب ساخته می شود. در مرحله بعدی پانل ها از داخل درون قاب ها قرار گرفته و در کنار یکدیگر نصب خواهد شد. لبه های پانل که به صورت نر و ماده هستند در داخل یکدیگر قرار گرفته و و به کمک چسب مخصوص که از جنس پلی اورتان یا سیلیکون است درزهای باریک پر خواهد شد.

در مرحله بعدی جهت مهار کردن پانل ها از داخل نبشی هایی در نظر گرفته می شود که دارای ضخامت کمتر بوده و فقط برای مهار بندی آن را به پشت پانل اتصال داده و آن را جوش کرده یا با پیچ محکم می کنند. از این روش معمولا برای ساخت خانه های سیک، کاروان های سیار و ساخت کانکس استفاده می کنند. گاهی از داخل نیز جهت زیبایی هر چه بیشتر و پوشاندن اتصالات و جزئیات برای این کار دیوار پوش های طرح دار را استفاده می کنند.

ساندویچ پانل-لوازم نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی

نصب ساندویچ پانل دیواری با پیچ مخفی

یکی دیگر از لوازمی که برای نصب ساندویچ پانل دیواری به کار برده می شود، استفاده کردن از پانل های پیچ مخفی می باشد. این روش جهت سازه های بسیار مستحکم دارای کاربرد بوده و یک ستون فلزی در محل اورلپ پانل ها قرار می گیرد تا این پانل ها به ستون پیچ خورده و جهت دیده نشدن پیچ ها در نمای کار طراحی را به گونه ای انجام داده اند که خم ورق در محل اتصال پانل بعدی روی پیچ پانل قبلی را پوشانده و در آخر در نما هیچ پیچی مشاهده نگردد.

به طور خلاصه در روش نصب پانل دیواری که از پیچ و مهره مخفی استفاده می شود، لازم است که در محل اتمام و شروع پانل بعدی یک ستون قرار گرفته که امکان پیچ کردن پانل به ستون باشد و این موضوع سبب بالا بردن مقاومت زیاد در دیواره ها شود. برای این کار لازم است که از قبل ابعاد پانل را محاسبه کرده تا ستون ها را بتوان در محل دقیق تری نصب کرد.

نصب ساندویچ پانل سقفی

معمولا در سازه های از پیش ساخته سقف های شیب دار وجود دارد که با توجه به عملکرد، ابعاد و اقلیم درصد این شیب ها با هم فرق دارد. جهت پوشش سقف از ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود که دارای تفاوت هایی با نوع دیواری است. تفاوت های آنها در خم ورق، آب بندی و نحوه نصب است.

خم این پانل ها به صورتی است که برآمدگی های شیار مانندی به شکل برجسته در آن به وجود آید تا استحکام فشاری پانل ها افزایش پیدا کرده و میزان تحمل بار در آن بیشتر شود. همچنین در هنگام اورلپ شدن آنها روی یکدیگر موجب آب بند شدن در سطح سقف شود.

اجرای ساندویچ پانل سقفی به کمک پیچ های گالوانیزه سرمته واشر دار صورت می گیرد و برای این کار پیچ های پانل را به شکل مستقیم به اسکلت اتصال می دهند و معمولا واشر این گونه پیچ ها از نوع لاستیکی بوده و موجب می شود تا از نفوذ آب در محل سوراخ پیچ جلوگیری شود.

شیب ملایم باعث می شود که سقف، آب باران را به اطراف برده و از آن جا به داخل فلاشینگ ها آب باران که جمع آوری شده ریخته شود و این نوع فلاشینگ ها نیز به کمک ناودان هایی که به آنها متصل است، انتقال آب را به زمین یا فاضلاب انجام می دهند.

قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل در انواع مختلف هزینه این کار با توجه به موارد گوناگونی متفاوت خواهد بود. عواملی مانند نوع پانل، نصاب، متراژ پروژه و … در قیمت نصب ساندویچ پانل تأثیر گذار هستند و هر یک از این موارد موارد دارای هزینه خاص خود هستند.

برای اطلاع از ساندویچ پانل های تولیدی توسط تیم کارن پنل و هم چنین استعلام قیمت ساندویچ پانل می توانید با مشاوران ما از طریق شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ و یا صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل-لوازم نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل چگونه نصب می شود؟

ساندویچ پانل دارای انواع مختلف دیواری و سقفی است. نصب آن را معمولا با لوازم و روش های مختلفی انجام می دهند. برخی از این روش با استفاده از لوازمی مانند پیچ واشر دار و در بعضی دیگر به کمک تکنیک هایی که به پیچ نیاز ندارد، نصب صورت می گیرد.

هزینه اجرای هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است؟

عواملی مانند نوع پانل، نصاب، متراژ پروژه و … در قیمت نصب ساندویچ پانل تأثیر گذار هستند و هر یک از این موارد دارای هزینه خاص خود هستند. برای اطلاع از هزینه ها با کارشناسان کارن پنل در ارتباط باشید.

نصب ساندویچ پانل دیواری با پیچ مخفی به چه صورت است؟

استفاده ار روش پیچ مخفی جهت سازه های بسیار مستحکم دارای کاربرد بوده و یک ستون فلزی در محل اورلپ پانل ها قرار می گیرد تا این پانل ها به ستون پیچ خورده و جهت دیده نشدن پیچ ها در نمای کار طراحی را به گونه ای انجام داده اند که خم ورق در محل اتصال پانل بعدی روی پیچ پانل قبلی را پوشانده و در آخر در نما هیچ پیچی مشاهده نگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.