ساندویچ پانل-مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

با پیشرفت تکنولوژی شاهد تولید مصالح نوین در صنعت ساخت و ساز هستیم که ساندویچ پانل یکی از مصالح جایگزین آجر و سیمان محسوب می شود که به صورت دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. ساندویچ پانل PUR و PIR از انواع پانل ها به شمار می آیند که از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی برخوردارند. با توجه به اهمیت ساخت مجتمع های نگهداری محصولات کشاورزی از ساندویچ پانل PUR و PIR به این منظور استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ساندویچ پانل و مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی بیشتر آشنا کنیم.

ساندویچ پانل چیست؟

امروزه در صنعت ساختمان سازی از مصالحی نوین به نام ساندویچ پانل به جای مصالح سنتی مانند بلوک، آجر، سیمان و … استفاده می شود که از مزایای بسیاری برخوردار بوده است و .

در واقع ساندویچ پانل سازه ای محسوب می شود که به صورت چند لایه ساخته شده است. لایه اصلی این سازه از فوم پلی یورتان می باشد که توسط ۲ لایه های بیرونی گالوانیزه یا آلوزینک احاطه شده است که از خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مناسبی برای شرایط خاص برخوردارند.

ساندویچ پانل به ۲ صورت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری عرضه و تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد که از مزایای بسیاری نسبت به دیگر مصالح ساختمانی برخوردار بوده است. به منظور آشنایی با مزایا و ویژگی های این نوع مصالح سازه ای بخش بعدی این مقاله را مطالعه کنید.

ساندویچ پانل-مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

خصوصیات و ویژگی های ساندویچ پانل

همانطور که گفته شد، نسل جدیدی از مصالح ساختمانی جایگزین آجر و سیمان شده است که به صورت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این مصالح ساختمانی از مزایای بسیاری نسبت به دیگر مصالح ساختمانی برخوردار می باشد. از جمله خصوصیات و ویژگی های ساندویچ پانل عبارتند از:

  • وزن بسیار پایین
  • عمر و دوام بالا
  • مقرون به صرفه بودن
  • مقاومت شیمیایی عالی
  • حمل و نقل راحت و آسان
  • نصب سریع و راحت
  • تحمل وزن و فشار بسیار بالا
  • عایق مناسب گرما و سرما مانند آکوستیک صدا، رطوبت و آتش
  • چسبندگی مناسب فوم به ورق های بالایی و پایینی

ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

استفاده از ساندویچ پانل در صنعت ساخت و ساز با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این مصالح بسیار رایج شده است. از ساندویچ پانل PUR و PIR به منظور ساخت مجتمع های کشت و صنعت استفاده خواهد شد. هزینه ساخت مجتمع و نگهداری سازه های کشاورزی با استفاده از ساندویچ پانل بسیار مقرون به صرفه بوده و سرعت ساخت با این مصالح افزایش خواهد یافت. طول عمر سازه های کشاورزی ساخته شده با ساندویچ پانل PUR و PIR بسیار بالا بوده است و مدت زمان طولانی می توان از آن بهره برد.

همانطور که می دانید ساندویچ پنل ها برای دیوار و سقف سازه کاربرد دارند که با توجه به خصوصیات منحصر به فرد این مصالح ساختمانی برای ساخت مجتمع های کشاورزی گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

ساندویچ پانل-مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

ویژگی های مجتمع های کشت و صنعت

اگر قصد راه اندازی سازه ای برای نگهداری انواع محصولات کشاورزی مانند انواع سبزیجات، میوه یا سردخانه و مرکز کشت گیاه را دارید، باید استانداردهای لازم جهت نگهداری محصولات را فراهم نمایید. کشاورزی و زراعت در محیطی با شرایط اکولوژیکی سخت صورت می گیرد که باید با مصالح مناسب عایق انجام شود. بنابراین از ساندویچ پانل PUR و PIR به عنوان گزینه ای مناسب برای عایق رطوبتی، مقاومت بالا، عدم آسیب در برابر حشرات، عدم پوسیدگی، مقاومت در برابر آتش و … نام برده می شود. این عایق های استاندارد در ضخامت ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر ساخته می شوند که از سه لایه با کیفیت تهیه خواهند شد. در ادامه این مقاله به مزیت های استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی اشاره خواهیم کرد.

ساندویچ پانل-مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

۵ مزیت استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

بهره گیری از ساندویچ پانل PUR و PIR در ساخت مجتمع های کشاورزی دارای مزایای بسیاری می باشد که در ادامه به ۵ مزیت این محصول در سازه های کشاورزی اشاره خواهیم کرد:

۱-با توجه به اهمیت دما و رطوبت در سازه های کشاورزی نگهداری محصولات مختلف مانند خیار، گوجه، سیب زمینی و … در صورت عدم رعایت استانداردهای ساخت مجتمع کشاورزی سبب فاسد شدن محصولات می شود که بهره گیری از ساندویچ پانل PUR و PIR، به عنوان عایق دما و رطوبت میزان اکسیژن و برودت هوا را کنترل خواهد کرد.

۲-ساندویچ پانل PIR با توجه به ضد اشتعال بودن جنس پلیمر پلی ‌ایزوسیانورات به کار رفته در این پانل برای شرایط دمایی بالا گزینه مناسبی خواهد بود و از گسترش آتش جلوگیری خواهد کرد.

۳-ساندویچ پانل PUR از اتصالات کاملا هوابندی شده ساخته شده است که برای نصب به اتصالات نیاز نخواهد بود و نصب آن بسیار آسان و راحت می باشد. بنابراین به تعمیرات خاصی نیز در آینده احتیاج ندارد.

۴-ساندویچ پنل PUR و PIR از وزن بسیار کمی برخوردار است که قابلیت جا به جایی آسان را دارد. همچنین این محصول کاملا ضد آب می باشد که برای محصولات کشاورزی گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

۵-استفاده از ساندویچ پانل در ساخت مجتمع نگهداری محصولات کشاورزی سبب کاهش هزینه نهایی از لحاظ مصرف انرژی و ساخت خواهد شد.

 

برای اطلاع از انواع ساندویچ پانل های تولیدی توسط شرکت کارن پنل و هم چنین قیمت ساندویچ پانل و اجرای ساندویچ پانل با مشاورین ما از طریق شماره ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در تماس باشید.

ساندویچ پانل-مزایای ساندویچ پانل PUR و PIR در کشاورزی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.