سبک سازی ساختمان

اگر از خود می پرسید که چرا باید معایب ساندویچ پانل بی کیفیت را بررسی کرد، بهتر است بدانید که در حال حاضر با افزایش سرعت ساخت و ساز و تقاضای کارفرما در تحویل به موقع پروژه های ساختمانی، مهندسی، معماران و متخصصین به دنبال سرعت در کار و در عین حال استفاده از مصالحی هستند که ضرر مالی همراه نداشته باشد. به همین دلیل متریال ها و مصالح مختلفی وارد بازار شده و باید قبل از هر انتخاب با آن ها آشنا شد.

ساندویچ پانل های بی کیفیت موجود در بازار یکی از همین مصالح پر کاربرد است. پس بهتر است پیش از شروع پروژه، معایب ساندویچ پانل که از کیفیت لازم برخوردار نیست، بررسی شود. با ما همراه باشید.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

معرفی ساندویچ پانل

ابتدا نگاهی کوتاه به ساندویچ پانل انداخته و سپس یک به یک معایب ساندویچ پانل ها را با هم بررسی می کنیم. این پانل یکی از مصالح ساختمانی است که در حال حاضر در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید می شود. کارفرماها برای کاهش هزینه ها، تحویل و نصب سریع و صرفه جویی مصرف انرژی در حال حاضر از این تولیدات استفاده می کنند. در عین حال باید از اشکالات ساندویچ پانل هم آگاه بود.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

یکی از مهمترین معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت این است که اگر دیگر مصالح مورد استفاده از کیفیت لازم و استاندارد برخوردار نباشند، ساندویچ پانل نمی تواند در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش اتلاف انرژی نقشی داشته باشد. در نتیجه نه تنها نمی تواند نقشی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد، بلکه موجب آسیب دیدن در برابر آلودگی های جوی، وزش رطوبت و انواع بارش ها، زنگ زدگی ها، تابش خورشید و حتی آسیب دیدگی به دلیل تغییرات دمای هوا می شود. این موارد بعد از مدتی می تواند منجر به پوسیدگی سازه شود.

زیرا ساندویچ پانل بی کیفیت در اجرای ساندویچ پانل و نصب و تولید آن تاثیر می گذارد و در این صورت عمر سازه نیز به دلیل بی کیفیت بودن مصالح کاهش می یابد.

در نتیجه بهتر است ساندویچ پانل های بی کیفیت را کنار بگذارید و با انتخاب جنسی مرغوب که سبک است و سریع نصب می شود، مقاومت سازه در برابر انواع آسیب ها و آلودگی های ذکر شده را افزایش بدهید. به این ترتیب با جلوگیری از هزینه های تعمیرات بعدی، ضرر نخواهید کرد.

عمر پایین یکی از معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

همانطور که می دانید، عمر هر محصولی به مراقبت از آن بستگی دارد. به این ترتیب تمامی ساندویچ پانل ها باید حتما تحت آزمایش های مختلف و تست های کیفیت استاندارد قرار بگیرند. به این ترتیب می توان یکی از معایب ساندویچ پانل ها را استاندارد نبودن در شرایط واقعی دانست.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

عایق ساندویچ پانل ها

بدون شک می دانید که فوم های پلی یورتان و پلی استایرن، هسته مرکزی تشکیل دهنده ساندویچ پانل ها هستند. در نتیجه نقش عایقی در برابر سرما و البته حرارت دارند. عایق نبودن و جنس نامناسب فوم یک اشکال ساندویچ پانل ها در کیفیت های پایین است. به این ترتیب نمی تواند مقاوم باشد و انعطاف پذیر بماند، در نتیجه از عمر مفید سازه می کاهد. به این ترتیب بهتر است برای عمر بالای سازه نسبت به خرید پانل هایی اقدام کنید که از فوم استاندارد و انعطاف پذیری برخوردارند.

جنس ورقه های فلزی

یکی از مهمترین کاربرد ساندویچ پانل ها استفاده به جای دیگر مصالح برای سرعت در کار و کاهش قیمت است. ولی اگر می خواهید از این مزیت فوق العاده برخوردار شوید، باید حواستان به جنس ورقه ها باشد. جنس های آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک از مواد با کیفیتی هستند که موجب افزایش عمر سازه می شوند. به همین ترتیب می توان استفاده از متریال نامناسب و بی کیفیت را یکی از معایب ساندویچ پانل ها دانست.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

پوسیدگی یکی از معایب ساندویچ پانل ها در رده بدون کیفیت

بر اساس استفاده از ساندویچ پانل حتما باید به مسئله مهم پوسیدگی توجه کرد. ساندویچ پانل با کیفیت باید در برابر هرگونه رطوبت و زنگ زدگی مقاوم باشد. زیرا این متریال در برخورد با بسیاری از موارد همچون تابش ها، بارش ها و موارد مشابه است که باید حتما خاصیت ماندگاری بالایی داشته باشد. در صورت کیفیت پایین یکی از معایب ساندویچ پانل ها را میتوان مقاوم نبودن در برابر تاثیرات بیرونی دانست. این مهم در صورتی که به تجمع آلودگی و رطوبت منجر شود، میتواند به سرعت به پوسیدگی رسیده و خطرات جدی همراه داشته باشد.

عوامل موثر در پوسیدگی و آسیب

به همین ترتیب میتوان تمامی عواملی که منجر به پوسیدگی انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری شده و به عنوان معایب ساندویچ پانل ها شناخته می شود، به صورت زیر لیست کرد:

  • -ساندویچ پانل های بی کیفیت به خوبی نصب نشده و موجب نفوذ هوا، آب باران و رطوبت می شوند که در پوسیدگی موثر است.
  • -وجود هرگونه حفره یا طراحی نامناسب پانل می تواند منجر به پوسیدگی و خوردگی شود.
  • -یکی از معایب ساندویچ پانل های بدون کیفیت، ضخامت پایین ورق است که به شدت در پوسیدگی موثر است.
  • -استفاده از ورقه های فلزی نامناسب و با کیفیت پایین که زنگ زدگی را سرعت می بخشد.
  • -نداشتن استاندارد، ایمنی لازم و طی نکردن مراحل آزمایشگاهی نظیر تست فشار.

در نتیجه می توان موارد فوق را از مهم ترین معایب ساندویچ پانل ها دانست که می تواند به جای تمام مزایای این متریال خوب، تنها منجر به هزینه و آسیب بیشتر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ساندویچ پانل تهران و اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با مشاورین ما در کارن پنل از طریق شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ و یا صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

ساندویچ پانل چیست؟

پانل یکی از بروزترین مصالح ساختمانی به شمار می روند که در حال حاضر در دو نوع دیواری و سقفی تولید می شود. با توجه به مزایای فراوانی که دارند برای اکثر مکانها مناسب هستند.

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت چیست؟

اگر بی کیفیت باشد ساندویچ پانل نمی تواند در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش اتلاف انرژی موثر باشد. همچنین موجب آسیب دیدن در برابر آلودگی های جوی، وزش رطوبت و انواع بارش ها، زنگ زدگی ها، تابش خورشید و حتی آسیب دیدگی به دلیل تغییرات دمای هوا می شود.

ساندویچ پانل بی کیفیت چقدر ماندگاری دارد؟

عمر هر محصولی به مراقبت از آن بستگی دارد. تمامی ساندویچ پانل ها باید حتما تحت آزمایش های مختلف و تست های کیفیت استاندارد قرار بگیرند، یکی از معایب ساندویچ پانل ها را استاندارد نبودن در شرایط واقعی میتوان بیان کرد.

چه عواملی باعث پوسیدگی ساندویچ پانل ها می شود؟

وجود حفره یا طراحی نامناسب
ضخامت پایین ورق
-استفاده از ورقه های فلزی نامناسب و با کیفیت پایین که زنگ زدگی را سرعت می بخشد.
-نداشتن استاندارد، ایمنی لازم و طی نکردن مراحل آزمایشگاهی نظیر تست فشار.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.