ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم

این پانل از نوع دیواری بوده و در ساخت کلین روم (اتاق تمیز) کاربرد دارند. معمولا در ضخامت ۶ سانتی تولید می شوند و عمده تفاوت آن با ساندویچ پانل دیواری معمولی صاف بودن این پانل ها می باشد، زیرا طبق آیین نامه ساخت کلین روم کشور ایران پانل به کار رفته در کلین روم می بایست کاملا صاف و بدون فرم باشد تا پارتیکل های موجود در فضا در شکل فرم پانل ها جمع آوری نشوند. کیفیت ساندویچ پانل کلین روم (دو رو صاف) کارن پانل در حد استاندارد های جهانی و عاری از هرگونه موج می باشد. همچنین محل اتصال دو پانل بسیار گیرا بوده و به طور ایده آلی به هم متصل می شوند.

موارد استفاده ساندویچ پانل کلین روم

در کارخانجات تولید مواد غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی و نیز در صنایع ساخت قطعات الکترونیکی، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها، صنایع اسلحه سازی و… معمولا مکان هایی اختصاصی وجود دارد که به لحاظ حساسیت مکانی جهت انجام یک سری آزمایشات و تحقیقات دارای ویژگی های خاص هستند که به آنها اصطلاحا کلین روم یا اتاق تمیز گفته می شود. به عبارت دیگر ساندویچ پانل کلین روم به مکانی گفته می شود که در آن میزان آلاینده های محیط زیستی اعم از میکروب ها و ذرات معلق در هوا و گرد و غبار کنترل شده و بسیار پایین تر از حد معمول یک فضای بسته معمولی می باشد. برای ساخت این چنین فضاهایی که از حساسیت فوق العاده ای برخوردار است از ساندویچ پانل های مخصوص ساخت ساندویچ پانل کلین روم استفاده می شود.

ساندویچ پانل مصرفی جهت ساخت چنین مکان هایی دارای خصوصیات ویژه ای نسبت به پانل های معمولی هستند. ساندویچ پانل کلین روم دارای سطحی صاف و کاملا صیقلی هستند زیرا وجود کوچکترین شیار و یا موج در سطح پانل ها محل تجمع ذرات ریز گرد و غبار و انواع میکروب ها شده ومحیطی غیر استاندارد را موجب می شود . همچنین درنصب این ساندویچ پانل ها به هیچ عنوان از پیچ و مهره استفاده نمی شود و پانل ها بصورت فاق و زبانه در هم قفل شده و با استفاده از ابزارهای ساپورت مخصوص ساخت کلین روم مهار می شوند.