ساندویچ پانل-تولید کننده ساندویچ پانل

مصالح مختلفی برای ساخت و ساز وجود دارند که هر کدام از آن ها مخصوص یک نوع سازه است. میزان استحکام سازه ها به نوع مصالحی است که در آن استفاده کرده اند، در نتیجه پیمانکاران برای آن که مقاومت سازه را بالا ببرند و یک ساختمان محکم تحویل دهند از بهترین و مرغوب ترین مصالح استفاده می کنند. ساندویچ پانل ها نوعی مصالح ساختمانی محکم هستند، که امروزه در تمامی سازه های صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین جهت در این مقاله به بررسی انواع ساندویچ پانل سقفی می پردازیم:

ساندویچ پانل ها تولید کشور ایران است و مقاومت بسیار بالایی دارند، متاسفانه خیلی از افراد تصور می کنند که همیشه جنس خارجی بهتر از جنس ایرانی است. اما در تولید ساندویچ پانل ها باید بگوییم که این وسیله بسیار مرغوب بوده و از بهترین مواد و عایق ساخته شده است. پس بدون هیچ گونه نگرانی می توانید از تولیدات داخلی استفاده کنید.

ساندویچ پانل سقفی به چند دسته تقسیم می شوند؟

با توجه به نوع و ساختار سقف سازه ها ساندویچ پانل سقفی به دو دسته تقسیم بندی می شوند. ساندویچ پانل های سقفی به هنگام نصب باید به صورت اورلپ بر روی هم نصب شوند تا هم راه آبرو داشته باشند و هم استحکام آن ها افزایش پیدا کنند.

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل سقفی

۱٫ ساندویچ پانل سقفی ساده:

در هنگام نصب این مدل از پیچ های ساده مخصوص نصب استفاده می کنند که قابل مشاهده هستند و برای زیبا سازی پوشش از فلاشینگ بهره برداری می کنند.

۲٫ ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی:

در این مدل به هنگام نصب پیچ ها به زیر اورلپ نصب می شوند و غیر قابل مشاهده هستند. این موضوع باعث زیبایی بیشتر نمای سازه می شود.

همانطور که دیدید تفاوت زیادی در نوع ساندویچ پانل های سقفی وجود ندارد، نوع ساختار آن ها از دو ورقه گالوانیزه یا آلومینیومی است که لایه میانی آن بسته به نوع انتخاب مشتری از فوم عایق مختلفی ساخته می شوند.

ساندویچ پانل-انواع ساندویچ پانل سقفی

ویژگی های انواع ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی ساده و پیچ مخفی دو نوع از ساندویچ پانل هایی هستند که برای پوشش سقف از آن ها استفاده می شود. پوشش سقف یک سازه باید بسیار محکم بوده و در برابر تمامی عوامل محیطی و طبیعی از خود مقاومت نشان دهد.

چه نوع ساده باشد و چه نوع پیچ مخفی باید عایق خوبی در برابر گرما، حرارت، سرما، رطوبت و صدا باشند. چون به عنوان پوشش سقف به کار می روند باید در برابر باد های شدید و طوفان مقاومت بالایی داشته باشند، همچنین در برابر آتش سوزی های احتمالی، مواد شیمیایی، حشرات موذی، زلزله و رانش زمین باید از خود مقاومت نشان دهند و به راحتی تخریب نشوند. گذشته از این موارد مقاومت در برابر زنگ زدگی یک فاکتور مهم در تمامی مصالح با استحکام بالا است.

آیا ساندویچ پانل های سقفی تنوع طرح و رنگ دارند؟

مهم نیست که نوع ساندویچ پانل سقفی چگونه باشد. چون در بحث زیبا شناسی سازه ها مصالحی که برای پوشش خارجی به کار می روند باید تنوع طرح و رنگ داشته باشند تا متناسب با سلیقه مشتری انتخاب شوند. پس نگران آن نباشید. هر رنگ و طرحی که بخواهید می توانید ساندویچ پانل سقفی خود را سفارش دهید.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی گامی بلند در جهت مصالح ساختمانی است و بهترین جایگزین برای سیمان و مصالح سنتی هستند. این مصالح که از مواد عایق مرغوب ساخته شده اند، برای پوشش سقف های سوله ها و انبار ها از آن ها استفاده می کنند، چون بیشترین مجاورت را با باران های فصلی و رطوبت دارند.

پوشش سقف سالن های ورزشی، پوشش سقف کانکس ها، پوشش سقف مرغداری ها و سیلو ها، پوشش سقف های صنعتی، سوله ها و ویلاهای پیش ساخته مکان هایی هستند که از ساندویچ پانل سقفی استفاده می کنند.

قیمت انواع ساندویچ پانل سقفی

اجرای ساندویچ پانل به دلیل نصب آسان و بهینه ای که دارند، تحول بزرگی در صنعت ساختمان سازی به وجود آورده اند. برای تهیه نوع ساندویچ پانل خود بهتر است بدانید که قیمت آن بر حسب متر مربع تعیین می شود و همچنین به میزان ضخامت آن ها و نوع عایق بکار رفته در آن نیز بستگی دارد.

برای اطلاع از اخرین قیمت ساندویچ پانل اعم از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری با مشاوران ما از طریق شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در تماس باشید.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل سقفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.