ساندویچ پانل-دیوار پیش ساخته پانلی

گسترش تکنولوژی در مصالح ساختمان سازی نیز رخنه کرده است. قطعا نمی توان از مصالح ساختمانی جدید چشم پوشی کرد. ساندویچ پانل ها نوعی از پشرفته ترین مصالح ساختمانی هستند و به قدری کاربرد دارند که نمی توان وجود آن ها را نادیده گرفت.

دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته، دیوار هایی هستند که از مواد محکم و عایق ساخته شده اند که در سازه های صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارند و معمولا هم به راحتی نصب می شوند. البته نا گفته نماند که یکی از جدید ترین مصالح ساختمان سازی در ایران محسوب می شود. و یک جایگزین بسیار مناسب برای دیوار های سنتی هستند. مانند هر نوع مصالح دیگر دیوار های پیش ساخته از انواع مختلفی ساخته شده اند، از جمله می توان به دیوار پیش ساخته بتنی، دیوار پیش ساخته پانلی، دیوار پیش ساخته کناف و … اشاره کرد.

دیوار پیش ساخته پانلی چیست؟

دیوار های آماده ای که از ساندویچ پانل ساخته شده اند، دیوار پیش ساخته پانلی می گویند. ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که با وجود سبک بودن، مقاومت بالایی داشته و عایق خوبی هم هستند. به همین دلیل مصالح خوبی برای ساختمان سازی به حساب می آیند.

ساندویچ پانل-دیوار پیش ساخته پانلی

دیوار پیش ساخته پانلی چگونه ساخته می شوند؟

ساندویچ پانل دیواری در واقع نوعی از ساندویچ پانل ها هستند، به همین جهت از دو لایه ورق و یک هسته که عایق به حساب می آید ساخته شده اند. دیوار پیش ساخته پانلی از سه قسمت تشکیل شده است.

لایه میانی آن که به عنوان عایق عمل می کند از موادی مانند پشم سنگ، پشم شیشه، فوم پلی یورتان (پلی اورتان)، پلی استایرن (eps) و یا پلی استایرن اکسترود شده (xps) ساخته شده اند. البته بیشتر مهندسین ترجیح می دهند از فوم پلی یورتان استفاده کنند. به دلیل اینکه نسبت به فوم های دیگر مقاومت بالایی دارند و هم اینکه عایق حرارتی بسیار بالایی هستند. ولی فوم های دیگر قابلیت های کم تری دارند، به همین دلیل زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

شرکت کارن پنل نیز برای ساخت انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری خود، از عایق فوم پلی یورتان نوع B2 استفاده می کند که ویژگی های مثبت فراوانی را در خود گنجانده است. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به نسوز و کندسوز بودن آن اشاره کرد.

دو ورق درونی و بیرونی دیوار پیش ساخته به عنوان محافظ عمل می کنند. ورق آلوزینک و گالوانیزهو هم چنین آلومینیوم برای ضد زنگ زدگی مناسب است در نتیجه دو لایه خارجی دیوار پیش ساخته پانلی را از این مواد می سازند. همچنین این ماده در برابر خوردگی و طوفان های شدید مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و عمر سازه را به سه برابر عمر مفید تبدیل می کند.

ساندویچ پانل-دیوار پیش ساخته پانلی

ویژگی دیوار پیش ساخته پانلی

از ویژگی های بارزی که این دیوار ها دارند، وزن سبک و قابلیت حمل و نقل آسان است که هیچ آسیبی به محیط زیست و افراد وارد نمی کنند. نصب سریع این مصالح باعث سرعت بخشیدن به پروژه می شود. علاوه بر این قیمت مناسب نسبت به کیفیت بالایی که دارند از ویژگی های مهم دیوار پیش ساخته پانلی محسوب می شوند.

چون اگر بخواهید به روش سنتی سازه خود را بسازید، هم زمان زیادی از شما گرفته می شود و هم اینکه هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. گذشته از این موارد عایق صوت، حرارت، سرما و مقاومت در برابر عوامل محیطی مخرب از مواردی هستند که محبوبیت استفاده از این مصالح را چند برابر کرده است. تنوع رنگی در ظاهر این دیوار ها سبب می شود تا مشتریان با توجه به سلیقه خود و نوع سازه ای که دارند، مناسب ترین رنگ را انتخاب کنند.

کاربرد دیوار پیش ساخته پانلی

دیوار پیش ساخته پانلی به دلیل اینکه از مواد عایق ساخته شده اند و نصب آسانی دارند، از محبوب ترین مصالحی هستند که مورد استفاده پیمانکاران قرار می گیرد. وزن سبک و حمل و نقل آسان آن ها باعث شده تا بتوانند در سراسر کشور از آن استفاده کنند. خوشبختانه ساندویچ پانل دیواری به گونه ای ساخته شده اند که قابلیت استفاده در هر نوع اقلیم از ایران را دارد.

• جایگزین مناسب برای دیوار های آجری و بتنی

• پوشش دیوارهای سوله و ساختمان و یا پارتیشن بندی و ساخت یک خانه پیش ساخته

• پوشش دیوار های کارخانجات و سوله های پیش ساخته

• سردخانه، مکانیکال رووم و اتاق سرور، ساخت اتاق تمیز(کلین روم ها)

قیمت دیوار پیش ساخته پانلی

قیمت مصالح ساختمانی با توجه به مواد تشکیل دهنده آن ها و میزان کیفیت ساخت آن بستگی دارد. دیوار پیش ساخته پانلی به دلیل اینکه در هسته میانی خود از انواع فوم های عایق ساخته شده است، در نتیجه با توجه به نوع فوم عایق مورد استفاده در آن، قیمت دیوار پیش ساخته پانلی تعیین می شود.

چون این نوع مصالح دارای تنوع رنگی بالایی هستند در نتیجه نوع رنگ در برآورد هزینه های آن هیچ تاثیری ندارد. پس به هنگام سفارش دیوار پیش ساخته پانلی باید نوع رنگ مورد نظر خود و نوع عایق بکار رفته در آن و میزان ضخامت ورقه ها را خودتان تعیین کنید.

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل می توانید از مشاوران و مهندسان کارن پنل مشاوره ای دریافت نمایید. به همین منظور با صفحه ی تماس با ما و یا شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل-دیوار پیش ساخته پانلی

دیوار پیش ساخته چه نوع دیواری است؟

دیوار پیش ساخته، دیوار هایی هستند که از مواد محکم و عایق ساخته شده اند که در سازه های صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارند و معمولا هم به راحتی نصب می شوند. و یکی از جدید ترین مصالح ساختمان سازی در ایران محسوب می شود.

چند نوع دیوار پیش ساخته داریم؟

از انواع آن میتوان به دیوار پیش ساخته بتنی، پانلی، کناف و … اشاره کرد.

دیوار پیش ساخته پانلی به چه دیواری گفته می شود؟

دیوار های آماده ای که از ساندویچ پانل ساخته شده اند، دیوار پیش ساخته پانلی می گویند. ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که با وجود سبک بودن، مقاومت بالایی داشته و عایق خوبی هم هستند.

هزینه دیوارهای پیش ساخته پانلی چقدر است؟

قیمت آن به مواد تشکیل دهنده و میزان کیفیت ساخت بستگی دارد. این دیوارها به دلیل اینکه در هسته میانی خود انواع فوم های عایق دارند، با توجه به نوع فوم عایق مورد استفاده در آن، قیمت تعیین می شود.

دیوار پیش ساخته پانلی چه کاربردی دارند؟

پوشش دیوارهای سوله و ساختمان
پارتیشن بندی و ساخت یک خانه پیش ساخته
پوشش دیوار های کارخانجات و سوله های پیش ساخته
سردخانه، مکانیکال روم و اتاق سرور
در کلین روم ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.