ساندویچ پانل ها نسل جدید مصالح ساختمانی هستند که اگر بخواهید آنان را به منظور خاصی استفاده کنید باید ویژگی مورد نظر را تقویت کنید. برای مثال اگر از آنان برای عایق صوتی می خواهید استفاده کنید، بدون شک باید فوم درون آن را تقویت کنید. همین امر باعث تفاوت بین ساندویچ پانل ها می شود. در ادامه به بررسی ساندویچ پانل ضد صوت می پردازیم:

اما به طور کلی می توان این موضوع را اذعان داشت که ساندویچ پانل ها در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری ارائه می شود که هر یک می تواند کاربردها و ویژگی های خاص خود را داشته باشد و انواع مختلفی را شامل شود.

ساندویچ پانل ضد صوت از چه موادی ساخته شده اند؟

اگر به دنبال یک مصالحی هستید که بتواند صداها را خنثی کند، ما به شما ساندویچ پانل ضد صوت را پیشنهاد می دهیم. این مورد به عنوان یکی از بهترین مواد برای استفاده در صنایع هوایی است که می تواند صداهایی با فرکانس های بالاتر از ۱۲۵ دسی بل که همانند صدای موتور جت است را به راحتی خنثی کند.

متریال ساندویچ پانل از سه لایه کلی تشکیل شده است، دو لایه بیرونی برای پوشش و یک لایه میانی برای فوم عایق در نظر گرفته شده است. در لایه میانی از عایق پشم سنگ با دانسیته ۱۲۰ یا ۸۰ بکار برده اند و در لایه بیرونی از ورق گالوانیزه پانچ شده یا سوراخ دار استفاده می کنند.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل ضد صوت

ویژگی ساندویچ پانل ضد صوت

قبل از آنکه ساندویچ پانل ها را خریداری کنید به نوع استفاده آن و ویژگی هایی که در آن وجود دارند دقت کنید:

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل ضد صوت

• قابلیت حمل و نقل آسان

• نصب و اجرای سریع و راحت

• مقاوم در برابر نور خورشید

• عدم انتقال صوت به محیط اطراف

• بهترین جایگزین برای دیوار های آجری و بتنی

• مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی ونفوذ و تجمع میکروب ها

• مقاوم در برابر حرارت، برودت و رانش زمین

کاربرد ساندویچ پانل ضد صوت

ساندویچ پانل به دلیل اینکه سر و صدا را به خوبی جذب و دفع می کند در مکان هایی که پر سر و صدا است بیشتر استفاده می کنند. مثل ورزشگاه ها یا مجموعه های ورزشی که در نزدیکی اماکن مسکونی قرار دارند، کارگاه های ساختمان سازی یا انواع کارگاه های کوچک و بزرگ، لابراتور های ضبط صدا، سالن های سینما و آمفی تئاتر، کارگاه های صنعتی، کارخانه جات، سالن های کنفرانس یا سالن های خبری و مطبوعاتی و … .

اما مهم ترین و بیشترین کاربردی که دارند در پوشش دیوار های بال گرد، قطار، کابین هواپیما است تا از میزان سر و صدای موتور آن کم شود. البته نوع ساختار آنان به هنگام استفاده در این موارد متفاوت است.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل ضد صوت

ساندویچ پانل ضد صوت چگونه باعث خنثی شدن صدا می شوند؟

ورق گالوانیزه که برای لایه بیرونی ساندویچ پانل از آن استفاده می کنند گیرایی بالا و ارتعاشات زیادی دارد. علاوه بر این پشم سنگ صوت را به راحتی جذب و دفع می کند. این دو ویژگی طبیعی مواد تشکیل دهنده باعث ایجاد یک مکانیزم طبیعی برای دفع صوت شده است. البته این را هم در نظر بگیرید که دو لایه ورق گالوانیزه یکی به صورت صاف و دیگری به صورت پانچ شده یا سوراخ دار است کمک زیادی در این مکانیزم طبیعی می کند.

ابتدا صوت از لایه اولی که ورق گالوانیزه پانچ شده است عبور می کند و به پشم سنگ می رسد. در آنجا این لایه عایق کاملا صوت را دریافت کرده و آن را دفع می کند. اما اگر صدای ریز یا برد زیادی داشته باشد از این لایه عبور کرده و به لایه دوم ورق گالوانیزه سالم برخورد می کند و دوباره به سمت لایه پشم سنگ برمیگردد، در این حالت صوت کاملا از بین رفته و هیچ صدایی نه به داخل وارد می شود و نه از آن خارج می گردد.

قیمت ساندویچ پانل ضد صوت

ساندویچ پانل های ضد صوت با توجه به میزان متراژ استفاده، نوع و میزان ضخامت عایق و لایه میانی آن وابسته است. برای مثال ساندویچ پانل ضد صوت سقفی به ساندویچ پانل سه گام یا پنچ گام شهرت دارد، این نوع پانل در مصارف صنعتی، دکوراتیو، سردخانه ای و… مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که مشخص است با توجه به ضخامت ساندویچ پانل، نوع عایق میانی، نوع ورقه های درونی و بیرونی، طول ساندویچ پانل و… می توان قیمت ساندویچ پانل را به میزانی متفاوت از دیگری در انتظار داشت که نمی توان هزینه ای ثابت برای آن در نظر گفت. از این رو برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با کارن پنل در ارتباط باشید.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل تهران، تولید شده توسط شرکت کارن پنل و نحوه ی نصب و اجرای ساندویچ پانل با مشاوران ما از طریق شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در تماس باشید.

ساندویچ پانل-ساندویچ پانل ضد صوت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.