ساندویچ پانل-اجرای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل نیز جزو آن دسته از مصالح محبوب پیمانکاران است که به دلیل استحکام بالایی که دارند در صنعت ساختمان سازی بیشترین استفاده را از آن می کنند. همانطور که مشخص است، افزایش استحکام ساختمان ها توسط مصالحی که در آن بکار می برند، تعیین می شود. از انواع ساندویچ پانل می توان به ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری اشاره کرد که هر یک بنا بر کاربرد و مصالح استفاده شده، دارای انواع متفاوتی می باشند.

ساندویچ پانل ها چگونه نصب می شوند؟

به خوبی می دانیم که هر وسیله ای را اگر به درستی از آن استفاده نکنیم ممکن است عملکرد مطلوبی نداشته باشد. پس اگر قصد استفاده از ساندویچ پانل ها را در ساخت و ساز خود دارید، باید از مراحل نصب آن ها را به خوبی آگاه باشید تا بهترین عملکرد را از آنها دریافت نمایید.

قبل از هر چیزی بهتر است یادآور شویم که برای نصب ساندویچ پانل ها به یک تیم متخصص و خبره نیازمندیم که تمامی نکات ایمنی و اصولی نصب را به خوبی رعایت کنند، تا مراحل اجرای ساندویچ پانل طبق استاندارد های جهانی صورت گیرد. معمولا هم افرادی که از طرف شرکت ها برای نصب می آیند، افرادی آموزش دیده و خبره هستند که نه تنها نصب را سریع و با دقت انجام می دهند بلکه اصول زیبا سازی نهایی کار را با ظرافت هرچه تمام تر انجام می دهند.

پس دقت کنید که نصب ساندویچ پانل خود را به چه کسی یا کسانی می سپارید.

برای انجام این کار تیم خبره ی کارن پنل همراه شما خواهد بود تا بهترین ها را به شما ارائه دهد.

ساندویچ پانل-مراحل نصب ساندویچ پانل

 

قبل از نصب ساندویچ پانل ها چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

قبل از نصب هر گونه ساندویچ پانل سقفی یا دیواری یا هر نوع دیگر ابتدا باید زیر سازی لازم را انجام داد.

نصب ساندویچ پانل سقفی:

برای زیر سازی سقف ابتدا باید به نوع پوشش سقف و و فاصله بین تکیه گاه های اصلی توجه کرد. بعد از زیرسازی سقف ساندویچ پانل ها باید روی پلین های سقف قرار بگیرند. و برای هر متر مربع از ساندویچ پانل ها باید یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده شود. از آنجایی که ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف استفاده می شود، باید یه گونه ای باشند که آب بندی شوند و از ورود آب به داخل جلوگیری کنند. در نتیجه ساندویچ پانل ها به صورت اورلپ روی هم قرار می گیرند. در نهایت برای زیبا سازی ساختمان و پوشش سقف سازه از ورق فلاشینگ و ورق آبرو استفاده می کنند.

ساندویچ پانل-مراحل نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل دیواری:

برای زیر سازی دیواره سازه باید به ساختار کلی آن، فاصله بین ستون های محل نصب، ارتفاع پانل ها و جهت باد دقت کرد. قبل از نصب می بایست از پروفیل های آهنی برای ایجاد یک تکیه گاه محکم استفاده کرد. سپس ساندویچ پانل ها به صورت عمودی یا افقی نصب می شوند. نوع نصب آن ها بستگی به سازه دارد. در پایان به راحتی می توان ساندویچ پانل ها را با پیچ های مخصوص نصب کرد.

قبل از آنکه ساندویچ پانل دیواری را پیچ شوند ابتدا باید به نر و مادگی آن ها توجه شود تا آب بندی سازه به درستی انجام گیرد. و برای نصب هر قسمت باید از پیچ واشر دار مخصوص استفاده شود. با وجود اینکه ساندویچ پانل ها خود عایق هستند اما برای عایق بندی بیشتر سازه از چسب جهت عایق کاری استفاده می کنند.

ساندویچ پانل-اجرای ساندویچ پانل

دستگاه ساندویچ پانل بر چیست؟

زمانی که شما ساندویچ پانل ها را خریداری می کنید، همه آن ها دارای طول های یکسانی هستند که ممکن است نتوانید به همان اندازه از آن ها استفاده کنید. در نتیجه نیاز دارید تا ابعاد آن ها را بر اساس ارتفاع سازه تنظیم کنید. برای این کار با استفاده از دستگاه ساندویچ پانل بر می تواند ارتفاع آن ها را تغییر دهید و سپس نصب کنید. ساخت این دستگاه بر اساس استاندارد های جهانی بوده و مشکلی در استفاده از آن نیست.

لازم به ذکر است که تمامی انواع ساندویچ پانل ها در عرض یک متر و طول مورد نیاز سازه طراحی و تولید می شود.

آب بندی ساندویچ پانل ها چگونه انجام می شود؟

آب بندی ساندویچ پانل ها به هنگام نصب انجام میگیرد. ابتدا برای آنکه بهم جفت شوند باید نرو مادگی آن را تشخیص دهید. قبل از آنکه آن ها را بهم چفت کنید باید با استفاده از اسپری پلی یورتان محل درز ها را بپوشانید. و سریعا قبل از آنکه پلی یورتان پف کند، پانل دیگری را جا بزنید. این کار باعث چفت شدن و آب بندی سازه می شود.

اگرچه ساندویچ پانل دیواری نصب کنید و یا ساندویچ پانل سقفی نصب کنید، برای آب بندی کردن این مرحله الزامی است. چرا که این کار این اطمینان را به شما می دهد که ساندویچ پانل کاملا چفت شده و هیچ درزی برای ورود آب وجود ندارد.

کارن پنل با تیم حرفه ای و تخصصی خود سعی در جلب رضایت مشتریان می نماید و در این راه بهترین مصالح را در اختیار مشتریان قرار می دهد. هم چنین شما می توانید از تیم اجرایی ماهر در گروه صنعتی کارن پنل برای نصب ساندویچ پانل بهره مند شوید.

برای اطلاع از شرایط خرید و نصب ساندویچ پانل و آگاهی از به روزترین قیمت ساندویچ پانل با مشاوران ما از طریق صفحه تماس با ما و یا شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در تماس باشید.

ساندویچ پانل-مراحل نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل را به چه کسی بسپاریم؟

برای نصب ساندویچ پانل ها به یک تیم متخصص و خبره نیازمندیم که تمامی نکات ایمنی و اصولی نصب را به خوبی رعایت کنند، تا مراحل اجرای ساندویچ پانل طبق استاندارد های جهانی صورت گیرد و زیبا سازی نهایی کار را با ظرافت هرچه تمام تر انجام دهند.

کاربرد دستگاه ساندویچ پانل بر چیست؟

همه آن ها دارای طول های یکسانی هستند که ممکن است نتوانید به همان اندازه از آن ها استفاده کنید. در نتیجه نیاز دارید تا ابعاد آن ها را بر اساس ارتفاع سازه تنظیم کنید. برای این کار با استفاده از دستگاه ساندویچ پانل بر می تواند ارتفاع آن ها را تغییر دهید و سپس نصب کنید.

آب بندی ساندویچ پانل به چه منظور است؟

ابتدا برای آنکه بهم جفت شوند باید نرو مادگی آن را تشخیص دهید. قبل از آنکه آن ها را بهم چفت کنید باید با استفاده از اسپری پلی یورتان محل درز ها را بپوشانید. و سریعا قبل از آنکه پلی یورتان پف کند، پانل دیگری را جا بزنید. این کار باعث چفت شدن و آب بندی سازه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.