ساندویچ پانل-لوازم نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی

برای آنکه سقف سازه های ساختمانی از مقاومت بالایی برخوردار باشند آن ها را با ساندویچ پانل سقفی پوشش می دهند، که از هر نظر باعث افزایش استحکام سازه می شود.برای نصب پانل سقفی باید کار را به دست افراد متخصص و کاربلد بسپارید تا با دقت و زیبایی تمام نصب پانل سقفی را انجام دهند.

چگونگی نصب پانل سقفی

ساندویچ پانل به وسیله پیچ به ساختمان متصل می شوند، پس قبل از آنکه عملیات نصب پانل سقفی انجام شود باید به چند نکته اساسی توجه کنید:

ساندویچ پانل-نصب پانل سقفی

• زیر سازی سازه برای جلوگیری از پرتی ساندویچ پانل ها. برای این کار قبل از اجرای ساندویچ پانل از پروفیل های آهنی استفاده می کنند.

• سازه مورد نظر باید تکیه گاه مناسبی برای بستن پیچ ها داشته باشد.

• توجه به فاصله بین ستون ها.

• عرض نهایی سازه و ساندویچ پانل که باید با هم تطابق داشته باشند. عرض مفید پانل سقفی ۱٫۰۱ متر و غیر مفید ۱٫۰۸ متر است.

• محل نصب ساندویچ پانل ها باید به خوبی بررسی شوند.

• ارتفاع ساندویچ پانل با محل نصب باید متناسب باشد در صورت بزرگ بودن باید به اندازه مورد نظر بریده شوند. طول استاندارد پانل سقفی ۱۴ متر است.

• شدت وزش باد نسبت به مکان نصب ساندویچ پانل باید بررسی شود.

ساندویچ پانل-نصب پانل سقفی

بعد از آنکه نکات بالا به دقت بررسی و انجام شد آنگاه می توانید عملیات نصب پانل سقفی را توسط افراد متخصص و خبره انجام دهید.

در انتهای کار فراموش نکنید که درز بندی ساندویچ پانل باید کاملا انجام شود تا باران و باد به داخل نفوذ نکند.

برای درز بندی بهترین راه استفاده از آبرو فلاشینگ ها است که نه تنها باعث زیباسازی سازه شده بلکه برای آب بندی سازه انجام می شود. گذشته از این می توانید از چسب مخصوص کراپپ ۲۲۵ برای درزبندی و آب بندی استفاده کنید.

به هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی به سازه از پیچ های واشر دار مخصوص استفاده می کنند. در نتیجه برای اتصال صحیح باید به قسمت نر و مادگی ساندویچ پانل سقفی دقت کنید.

نکته مهمی که به هنگام آب بندی و نصب پانل سقفی حتما باید رعایت کنید این است که ابتدا باید محل درز پانل ها را با اسپری پلی یورتان پر کنید و قبل از آنکه پلی یورتان پف کند باید پنل دیگری را به آن نصب کنید.

این کار باعث می شود تا آب بندی محل اتصال و چسبندگی پانل ها به یکدیگر افزایش ولی تبادل حرارتی در مکان اتصال به شدت پایین بیاید.

دستگاه ساندویچ پنل بر

ساندویچ پانل سقفی و هم چنین ساندویچ پانل دیواری که در کارخانه تولید می شوند، در ابعاد بسیار بزرگ با طول های زیادی هستند، شما برای آنکه بخواهید آن ها را به ابعاد دلخواه تان دربیاورید نیاز به ابزار ساندویچ پنل بر دارید.

این دستگاه برش به راحتی ورقه های پانل را برش می دهند بدون آنکه آسیبی به ساختار آن ها وارد شود.

ساندویچ پانل-نصب پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی در کجا کاربرد دارد؟

برای پوشش دادن سقف های ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، بیمارستان ها، ساختمان های پیش ساخته، انبار ها، سوله ها، کارگاه ها و کارخانه جات مورد استفاده قرار می گیرند.

به دلیل اینکه آن ها جزو مصالح بسیار سبک و در عین حال مقاوم هستند، به هنگام وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی آسیب زیادی وارد نمی کنند.

قیمت نصب پانل سقفی

قیمت نصب پانل سقفی به صورت مجزا محاسبه می شود. ابتدا هزینه ای بابت خرید ساندویچ پانل سقفی با ابعاد و ویژگی های مورد نظر خود پرداخت می کنید. علاوه بر این باید هزینه نصب را به صورت جداگانه به نصاب ساندویچ پانل سقفی پرداخت کنید.

برای آنکه کار نهایی تان زیبا تر و تمیز تر شود حتما باید توسط متخصصین حرفه ای و با تجربه انجام شود.

شما می توانید برای آگاهی از قیمت ساندویچ پانل و قیمت نصب ساندویچ پانل تهران با مشاوران ما در کارن پنل در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل-نصب پانل سقفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.